KURZY AFRICKÉHO TANCE

Africký tanec bývá považován za prazáklad všech existujících tanečních forem. Dřív sloužil lidem jako prostředek ke sdělování významných událostí, emocí nebo ke komunikaci s duchy. Forma, která se stala oblíbenou po celém světě, je především tzv. mandinge, pocházející ze Západní Afriky. Pohyby v africkém tanci jsou zemité, přirozené, často představující konkrétní činnosti, zvířata atp. 

PRŮBĚH KURZŮ

Africký tanec je sólový, netančí se v párech. Cílem mých lekcí je otevřít se pohybovému projevu svého těla a tématům, která do něj rytmus vnese. Mám ráda výzvy objevovat ve svém těle úplně nové pohyby a rozšiřovat tak svůj "pohybový slovník". Africký tanec nám takových výzev klade nezpočet. Základem lekcí jsou choreografie, které jsem se naučila od afrických či evropských lektorů a jejich kombinace. Nechybí ale ani prostor pro improvizaci a experimenty neznající mezí.

VIDEA Z KURZŮ

AKTUÁLNÍ KURZY A WORKSHOPY

WORKSHOP KORA DANCE 27.4.

Africký tanec za doprovodu magické harfy kory, bubnů a dalších nástrojů.

INFO+PŘIHLÁŠKA

AFRICKÉ LÉTO 2.-6.7.

Osmý ročník workshopu nabitého tancem a bubnováním.

INFO A PŘIHLÁŠKA

AFROLÉTO PRO RODINY S DĚTMI 29.6.-1.7.

1. ročník Afrického léta pro rozrůstající se baby afro komunitu

INFO+PŘIHLÁŠKA

AFRO A DUNDUN DANCE - ÚT 17:15-18:45

Tanec a rytmus v jednom kurzu. Současně s tancováním taky bubnujeme na basové bubny. Kurz je vhodný pro muže i ženy každého věku, kteří chtějí kromě pohybu rozvinout taky svůj smysl pro vnímání rytmu.

INFO+PŘIHLÁŠKA

AFRO CONTEMPORARY - ČT 18:45-19:45

Africký tanec šmrncnutý moderními vlivy. Učíme se africké choreografie, ale prokládáme je prvky contemporary a improvizace. Kurz doprovází dva bubeníci.

INFO A PŘIHLÁŠKA

AFRICKÝ TANEC - ČT 20:00-21:00

Kurz doprovázený dvěma bubeníky pro ženy i muže, kteří chtějí rozvinout svůj pohybový projev a taky si dát pěkně do těla. Učíme se africké choreografie.

INFO+PŘIHLÁŠKA

REFERENCE

Tanec pro mě není jen radost z pohybu, ale taky cesta k sobě samé.. Alenčiny lekce mě naučily zahodit ostych a naplno se ponořit do tance. Na afru mám ráda, že každý tanec má vlastní příběh a vlastní náboj, přitom ho nejde zatančit"špatně", protože každá/ý do něj přineseme něco svého. Alenka je pro mě báječná lektorka nejen pro super choreografie a vtipné metafory, kterými dokáže vysvětlit jednotlivé kroky, ale hlavně pro energii, radost a opravdovost, kterou do lekcí přináší.. No a taky nezapomeňme na bubeníky..máme nejskvělejší bubeníky:)

Kristýna PoláchováBrno