KURZY AFRICKÉHO TANCE

Africký tanec se dá považovat za prazáklad všech existujících tanečních forem. Takto to aspoň tvrdí Afričané a vzhledem k době, do které lze jeho vznik časovat, se tomu dá snadno věřit. Dřív sloužil lidem jako prostředek ke sdělování významných událostí, emocí nebo ke komunikaci s duchy. Forma, která se stala oblíbenou po celém světě, je především tzv. mandinge, pocházející ze Západní Afriky. Pohyby v africkém tanci jsou zemité, přirozené, často představující konkrétní činnosti, zvířata atp. Je to tanec, který pro mě představuje svobodu těla i ducha.

PRŮBĚH KURZŮ

Africký tanec je sólový, netančí se v párech. Cílem mých lekcí je otevřít se pohybovému projevu svého těla a tématům, která do něj rytmus vnese. Základem lekcí jsou choreografie, které jsem se naučila od afrických či evropských lektorů a jejich kombinace. Nechybí ale ani prostor pro improvizaci a experimenty neznající mezí.

VIDEA Z KURZŮ

AKTUÁLNÍ KURZY A WORKSHOPY

19.-21.1. AFRO WELLNESS ZIMA

Pojeďte se vprostřed zimy pořádně zahřát, odpočinout si, nechat se hýčkat!

INFO + PŘIHLÁŠKA

21.-27.2. AFRO WORKSHOP NA TENERIFE

Zkraťte si zimu! Pojeďte tančit na Kanárské ostrovy pod vedením skvělého guinejského tanečníka Mohameda Dian Camary!

INFO A PŘIHLÁŠKA

lednový DUNDUN DANCE - ČT 17:30-19:00

Tanec a rytmus v jednom kurzu. Současně s tancováním taky bubnujeme na basové bubny. Kurz je vhodný pro muže i ženy každého věku, kteří chtějí kromě pohybu rozvinout taky svůj smysl pro vnímání rytmu.

INFO+PŘIHLÁŠKA

lednový AFRICKÝ TANEC - ČT 19:30-21:00

Kurz doprovázený dvěma bubeníky pro ženy i muže, kteří chtějí rozvinout svůj pohybový projev a taky si dát pěkně do těla. Učíme se africké choreografie, ale nebojíme se ani jiných úletů.

INFO+PŘIHLÁŠKA

REFERENCE

Tanec pro mě není jen radost z pohybu, ale taky cesta k sobě samé.. Alenčiny lekce mě naučily zahodit ostych a naplno se ponořit do tance. Na afru mám ráda, že každý tanec má vlastní příběh a vlastní náboj, přitom ho nejde zatančit"špatně", protože každá/ý do něj přineseme něco svého. Alenka je pro mě báječná lektorka nejen pro super choreografie a vtipné metafory, kterými dokáže vysvětlit jednotlivé kroky, ale hlavně pro energii, radost a opravdovost, kterou do lekcí přináší.. No a taky nezapomeňme na bubeníky..máme nejskvělejší bubeníky:)

Kristýna PoláchováBrno