KURZY AFRICKÉHO TANCE

Africký tanec bývá považován za prazáklad všech existujících tanečních forem. Dřív sloužil lidem jako prostředek ke sdělování významných událostí, emocí nebo ke komunikaci s duchy. Forma, která se stala oblíbenou po celém světě, je především tzv. mandinge, pocházející ze Západní Afriky. Pohyby v africkém tanci jsou zemité, přirozené, často představující konkrétní činnosti, zvířata atp. 

PRŮBĚH KURZŮ

Africký tanec je sólový, netančí se v párech. Cílem mých lekcí je otevřít se pohybovému projevu svého těla a tématům, která do něj rytmus vnese. Mám ráda výzvy objevovat ve svém těle úplně nové pohyby a rozšiřovat tak svůj "pohybový slovník". Africký tanec nám takových výzev klade nezpočet. Základem lekcí jsou choreografie, které jsem se naučila od afrických či evropských lektorů a jejich kombinace. Nechybí ale ani prostor pro improvizaci a experimenty neznající mezí.

Právě končí pravidelné semestrální kurzy, a protože se od podzimu chystáme více cestovat, než být doma, od září nové pravidelné kurzy nebudu otvírat. Chcete-li se potkat v tanci, využijte nabídku workshopů, které se v průběhu roku budou objevovat. O otevření nového běhu pravidelných kurzů budu včas informovat všemi kanály :)

 

VIDEA Z KURZŮ

AKTUÁLNÍ KURZY A WORKSHOPY

TANEC A JÍDLO 31.8.-2.9.

Workshop pro všechny smysly, spojující to, co máme nejraději: tanec, dobré jídlo, krajinu.

INFO+PŘIHLÁŠKA

Africký tanec - mini kurz

Zářijový 3-dílný kurz afrického tance v Brně.

INFO A PŘIHLÁŠKA

REFERENCE

Tanec pro mě není jen radost z pohybu, ale taky cesta k sobě samé.. Alenčiny lekce mě naučily zahodit ostych a naplno se ponořit do tance. Na afru mám ráda, že každý tanec má vlastní příběh a vlastní náboj, přitom ho nejde zatančit"špatně", protože každá/ý do něj přineseme něco svého. Alenka je pro mě báječná lektorka nejen pro super choreografie a vtipné metafory, kterými dokáže vysvětlit jednotlivé kroky, ale hlavně pro energii, radost a opravdovost, kterou do lekcí přináší.. No a taky nezapomeňme na bubeníky..máme nejskvělejší bubeníky:)

Kristýna PoláchováBrno