TANEČNÍ KURZY

Africký tanec bývá považován za prazáklad všech existujících tanečních forem. Dřív sloužil lidem jako prostředek ke sdělování významných událostí, emocí nebo ke komunikaci s duchy. Forma, která se stala oblíbenou po celém světě, je především tzv. mandinge, pocházející ze Západní Afriky. Pohyby v africkém tanci jsou zemité, přirozené, často představující konkrétní činnosti, zvířata atp. Africký tanec ráda propojuji s prvky primitivní exprese, která je vnímána někde na pomezí tance a taneční terapie. Ráda také spolupracuji s dalšími zajímavými lektory, především z oblasti jógy, fyzioterapie a dalších terapií.

V kurzech terapeutického/kreativního tance dávám větší prostor pro individuální prožitky, zkoumání, experimentování a expresi. Prostor dozvědět se víc o sobě skrze pohyb a práci s tělem a možnost posunout se někam dál. Tyto kurzy odrážejí moji zálibu ve zkoumání svého vnitřního prostředí, práci s jeho tématy a touhu kultivovat pohybový projev i jinými cestami, než taneční formou. V kurzech využívám svých zkušeností ze studia taneční pohybové terapie v Praze a Barceloně a absolvování množství seminářů u nás i v zahraničí.

PRŮBĚH KURZŮ

Tanec je sólový, netančí se v párech. Cílem mých lekcí je otevřít se pohybovému projevu svého těla a tématům, která do něj rytmus vnese. Mám ráda výzvy objevovat ve svém těle úplně nové pohyby a rozšiřovat tak svůj "pohybový slovník". Africký tanec nám takových výzev klade bezpočet. Základem lekcí jsou choreografie, které jsem se naučila od afrických či evropských lektorů a jejich kombinace. Nechybí ale ani prostor pro improvizaci a experimenty neznající mezí. 

 

 

VIDEA Z KURZŮ

AKTUÁLNÍ KURZY A WORKSHOPY

20.11. Workshop AFROTANCE v Brně

Podzimní zahřívačka s živými bubeníky.
INFO+PŘIHLÁŠKA

VIDEO LEKCE afrického tance

Vyberte si video afrického tance k vám domů.
INFO + PŘIHLÁŠKA

REFERENCE

Tanec pro mě není jen radost z pohybu, ale taky cesta k sobě samé.. Alenčiny lekce mě naučily zahodit ostych a naplno se ponořit do tance. Na afru mám ráda, že každý tanec má vlastní příběh a vlastní náboj, přitom ho nejde zatančit"špatně", protože každá/ý do něj přineseme něco svého. Alenka je pro mě báječná lektorka nejen pro super choreografie a vtipné metafory, kterými dokáže vysvětlit jednotlivé kroky, ale hlavně pro energii, radost a opravdovost, kterou do lekcí přináší.. No a taky nezapomeňme na bubeníky..máme nejskvělejší bubeníky:)
Kristýna PoláchováBrno