KURZY AFRICKÉHO TANCE

Africký tanec bývá považován za prazáklad všech existujících tanečních forem. Dřív sloužil lidem jako prostředek ke sdělování významných událostí, emocí nebo ke komunikaci s duchy. Forma, která se stala oblíbenou po celém světě, je především tzv. mandinge, pocházející ze Západní Afriky. Pohyby v africkém tanci jsou zemité, přirozené, často představující konkrétní činnosti, zvířata atp. 

PRŮBĚH KURZŮ

Africký tanec je sólový, netančí se v párech. Cílem mých lekcí je otevřít se pohybovému projevu svého těla a tématům, která do něj rytmus vnese. Mám ráda výzvy objevovat ve svém těle úplně nové pohyby a rozšiřovat tak svůj "pohybový slovník". Africký tanec nám takových výzev klade bezpočet. Základem lekcí jsou choreografie, které jsem se naučila od afrických či evropských lektorů a jejich kombinace. Nechybí ale ani prostor pro improvizaci a experimenty neznající mezí.

Už druhým rokem hodně cestuji, a proto neotvírám dlouhodobé pravidelné kurzy, pouze workshopy. Aktuální informace najdete vždycky na těchto stránkách :)

 

VIDEA Z KURZŮ

AKTUÁLNÍ KURZY A WORKSHOPY

15.1.-5.2. Kurz afrického tance v Brně

Čtyři zimní lekce afrického tance pro tanečnice a tanečníky všech pokročilostí.

INFO + PŘIHLÁŠKA

16.4.-28.5. Kurzy afrického tance v Brně

Šest jarních lekcí afrického tance a dundun dance!

INFO + PŘIHLÁŠKA

1.-5.7.Africké léto

Desátý ročník afro párty roku.

INFO + PŘIHLÁŠKA

REFERENCE

Tanec pro mě není jen radost z pohybu, ale taky cesta k sobě samé.. Alenčiny lekce mě naučily zahodit ostych a naplno se ponořit do tance. Na afru mám ráda, že každý tanec má vlastní příběh a vlastní náboj, přitom ho nejde zatančit"špatně", protože každá/ý do něj přineseme něco svého. Alenka je pro mě báječná lektorka nejen pro super choreografie a vtipné metafory, kterými dokáže vysvětlit jednotlivé kroky, ale hlavně pro energii, radost a opravdovost, kterou do lekcí přináší.. No a taky nezapomeňme na bubeníky..máme nejskvělejší bubeníky:)

Kristýna PoláchováBrno