POHYBOVÁ TERAPEUTICKÁ SKUPINA

Když rozumím tomu, co prožívám, nemám strach. Nemusím být obětí svých emocí, můžu být jejich hostitelem. Cesta ke změně a osobnímu růstu vede vždycky přes tělesné prožívání. Se svým tělem se můžu naučit komunikovat v pohybu...

Šest dopoledních setkání, která nabízí bezpečný prostor pro sebezkušenost v pohybu, rozhýbání vlastních témat, napojení na své tělo, práci s emocemi, relaxaci a sdílení ve skupině. Skupina je určena pro 4-8 účastníků jakéhokoli věku (16+) a není podmíněna předchozími tanečními zkušenostmi či tělesnou zdatností. Nebudeme se věnovat žádné taneční formě a struktuře, ale čistě pohybu, který nás povede k lepšímu poznávání svého těla, svých emočních reakcí a témat, která se nám v životě aktuálně objevují či neustále opakují (psychických či fyzických). Budeme pracovat především formou tanečně-pohybové terapie a dramaterapie. Setkání nejsou předem připravená, ale pracují s aktuálními tématy, která přináší členové skupiny. Nejde o žádnou z forem spontánního tance (biodanza, ecstatic dance, Tanec 5ti rytmů...), ale o pohybový terapeutický proces. Budeme pracovat s hudbou i v tichu. Autentický pohyb a vystupování z komfortní zóny jsou pro nás žádoucí součástí procesu.

Tato skupina nenahrazuje individuální terapii a je určena jedincům, kteří aktuálně neřeší vážnější neurotické či psychoticé potíže. Účastníci jsou na skupině zodpovědní za své duševní zdraví. 

DETAILY KURZU

Datum:

21.3.-2.5., úterky 10:30-12:30 hod

Místo:

Centrum Kmen, Lidická 28, Brno

Cena:

3 600 Kč (6 setkání)