TANEČNÍ KURZY

Africký tanec bývá považován za prazáklad všech existujících tanečních forem. Dřív sloužil lidem jako prostředek ke sdělování významných událostí, emocí nebo ke komunikaci s duchy. Forma, která se stala oblíbenou po celém světě, je především tzv. mandinge, pocházející ze Západní Afriky. Pohyby v africkém tanci jsou zemité, přirozené, často představující konkrétní činnosti, zvířata atp.

PRŮBĚH KURZŮ

Tanec je sólový, netančí se v párech. Cílem mých lekcí je otevřít se pohybovému projevu svého těla a tématům, která do něj rytmus vnese. Mám ráda výzvy objevovat ve svém těle úplně nové pohyby a rozšiřovat tak svůj "pohybový slovník". Africký tanec nám takových výzev klade bezpočet. Základem lekcí jsou choreografie, které jsem se naučila od afrických či evropských lektorů a jejich kombinace. Nechybí ale ani prostor pro improvizaci a experimenty neznající mezí. 

 

 

VIDEA Z KURZŮ

AKTUÁLNÍ KURZY A WORKSHOPY

3.5. Afroworkshop v Brně

OBSAZENO! Jarní osvěžení s tancem a živými bubny pro všechny pokročilosti.
INFO + PŘIHLÁŠKA

Červnový minikurz AFROTANCE

Úterky 4., 11. a 18.6. tančíme Pod Hradem!
INFO + PŘIHLÁŠKA

3.-7.7. Afroléto

14.ročník letního workshpu s tancem a bubny
INFO + PŘIHLÁŠKA

18.-28.10. Taneční workshop v Portugalsku!

Africký a afrobrazilský tanec pod vedením dvou lektorek a místních bubeníků.
INFO + PŘÍHLÁŠKA

VIDEO LEKCE afrického tance

Vyberte si video afrického tance k vám domů.
INFO + PŘIHLÁŠKA

REFERENCE

Tanec pro mě není jen radost z pohybu, ale taky cesta k sobě samé.. Alenčiny lekce mě naučily zahodit ostych a naplno se ponořit do tance. Na afru mám ráda, že každý tanec má vlastní příběh a vlastní náboj, přitom ho nejde zatančit"špatně", protože každá/ý do něj přineseme něco svého. Alenka je pro mě báječná lektorka nejen pro super choreografie a vtipné metafory, kterými dokáže vysvětlit jednotlivé kroky, ale hlavně pro energii, radost a opravdovost, kterou do lekcí přináší.. No a taky nezapomeňme na bubeníky..máme nejskvělejší bubeníky:)
Kristýna PoláchováBrno