ALENA BOUDA CHLÁDKOVÁ

Od roku 2012 jsem na "volné noze" a věnuji se čistě tanci, taneční terapii a pořádání vzdělávacích a uměleckých seminářů. Protože neustále pracuji s lidmi, je pro mě zásadní mít stále co nabízet, a tedy se taky dál sama rozvíjet. Pro novou inspiraci si každoročně jezdím do zahraničí, momentálně především do Francie a Španělska, kde se v rámci svého pobytu účastním nejen kurzů afrického tance, ale i dalších tanečních a terapeutických seminářů. Od února 2020 jsem ve čtyřletém výcviku Developmnetal Transformations DvT - dramaterapeutický výcvik s arteterapeutickým přesahem v Praze.

Kromě pravidelných kurzů afrického tance se věnuji kurzům taneční pohybové terapie a terapeutického tance, které vyučuji v ročním programu Kreativní terapeutický tanec. Od roku 2014 se věnuji také skupinové práci s dětmi formou tance, taneční terapie, jógy či sociálního cirkusu. Vedu pravidelné kurzy ve škole Ježek bez klece v Brně, spolupracovala jsem s Klokánkem Brno, Sdružením rodičů děti s Downovým syndromem, Dětským domovem Jílová...

V roce 2014 jsem ukončila 4-letý výcvik taneční pohybové terapie v Praze. Ráda se proto věnuji tanci a pohybu i jiným způsobem, než v rámci taneční formy a ráda na lekcích využívám terapeutických přesahů. Původním povoláním jsem sociální pracovnice. Mám za sebou několik let práce s lidmi závislými na alkoholu a drogách, zneužívanými dětmi, mladými lidmi bez rodin a oběťmi domácího násilí. Toto období pro mě bylo obrovskou životní zkušeností a jsem za něj velmi vděčná.

Tanci jsem se věnovala od malička ve formě baletu a později moderního tance. Po několikaleté pauze během střední školy jsem se k němu vrátila s příchodem na studia do Brna, kde jsem v roce 2005 začala chodit na kurz afrického tance pod vedením Terezy Pospěchové. Byla to láska na první pohyb. V letech 2008-2014 jsem jako tanečnice a bubenice působila v kapele Tubabu. Od roku 2008 vedu pravidelné kurzy afrického tance v Brně a víkendové workshopy v různých městech ČR, učila jsem i na Slovensku, ve Španělsku a Portugalsku. 

Během let 2006-2018 jsem navštívila 5x Západní Afriku, konkrétně Guineu, Senegal, Gambii a Sierra Leone, kde jsem se účastnila několika workshopů a soukromých lekcí u místních tanečníků. V Africe jsem celkem strávila téměř rok a kromě tance jsem se tam věnovala také rozvojovým projektům ve vzdělávání, zemědělství a zdravotnictví.

Vyzkoušela jsem i další taneční styly - contemporary, kontaktní improvizaci, butoh, jazz dance, pole dance, orientální tanec...Některým z nich se nárazově věnuji dodnes. V roce 2014 jsem strávila měsíc na Kubě, kde jsem se věnovala afrokubánskému tanci yoruba. Mnoho inspirace čerpám taky z jógy, které se pravidelně věnuji už mnoho let.