ALENA BOUDA CHLÁDKOVÁ

Od malička jsem se věnovala klasickému baletu a později několik let modernímu tanci.

S africkým tancem jsem se seznámila v roce 2005 na kurzu Terezy Pospěchové. Byla to láska na první pohyb. Od roku 2008 vedu pravidelné kurzy afrického tance v Brně a víkendové workshopy v různých městech ČR, učila jsem taky na Slovensku, ve Španělsku a Portugalsku. Ve roce 2008 jsem také začala hrát a tančit v kapele Tubabu pod vedením Broni Pavlíčka, kde jsem působila do roku 2014. 

Během let 2006-2018 jsem navštívila 5x Západní Afriku, konkrétně Guineu, Senegal, Gambii a Sierra Leone, kde jsem se účastnila několika workshopů a soukromých lekcí u místních tanečníků. V Africe jsem celkem strávila téměř rok a kromě tance jsem se tam věnovala také rozvojovým projektům ve vzdělávání, zemědělství a zdravotnictví.

Vyzkoušela jsem i další taneční styly - contemporary, kontaktní improvizaci, butoh, jazz dance, pole dance, orientální tanec...Některým z nich se nárazově věnuji dodnes. V roce 2014 jsem strávila měsíc na Kubě, kde jsem se věnovala afrokubánskému tanci yoruba. Mnoho inspirace čerpám taky z jógy.

V roce 2014 jsem ukončila 4-letý výcvik taneční pohybové terapie v Praze. Ráda se proto věnuji tanci a pohybu i jiným způsobem, než v rámci taneční formy a ráda na lekcích využívám terapeutických přesahů. Původním povoláním jsem sociální pracovnice. Mám za sebou několik let práce s lidmi závislými na alkoholu a drogách, zneužívanými dětmi, mladými lidmi bez rodin a oběťmi domácího násilí. Toto období pro mě bylo obrovskou životní zkušeností a jsem za něj velmi vděčná.

Od roku 2012 jsem na "volné noze" a věnuji se čistě tanci a pořádání vzdělávacích a uměleckých seminářů. Protože neustále pracuji s lidmi, je pro mě zásadní mít stále co nabízet, a tedy se taky dál sama rozvíjet. Pro novou inspiraci si každoročně jezdím do zahraničí, momentálně především do Francie a Španělska, kde se v rámci svého pobytu účastním nejen kurzů afrického tance, ale i dalších tanečních a terapeutických seminářů. Od února 2020 jsem ve čtyřletém výcviku Developmnetal Transformations DvT - dramaterapeutický výcvik s arteterapeutickým přesahem v Praze.